BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Bota

Italia përgjigjet mirë ndaj hapjes së madhe, bien fatalitetet, mbetet i lartë numri i të infektuarve Covid

Italia përgjigjet mirë ndaj hapjes së madhe, bien fatalitetet,

Emergjencat Civile në Itali përditësuan të dhënat e pandemisë. Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 119 viktima, duke e çuar totalin në 32.735. Ka rënie nga një ditë më parë, kur shifra ishte 130.

Numri i të prekurve vijon të jetë ende i lartë, duke mos shënuar ulje, 669, për një shifër të përgjithshme 229.327.

Të shëruarit dhe ata që kanë lënë spitalet janë 2120, duke shkuar në total 138.840.

Në të gjithë Italinë, tashmë janë 57.752, 1570 më pak se një ditë më parë.