Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Bota

Italia publikon bilancin 24 orësh të COVID-19, ka surpriza

Italia publikon bilancin 24 orësh të COVID-19, ka surpriza

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 9 viktima nga koronavirusi (dje ishin 14)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.633

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1229 raste të reja pozitiv, (dje ishin 1008) për një total prej 289 990 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 695 të shëruar, për një total prej 214,645 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 2 viktima dhe 176 raste të reja pozitiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16.903 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 103640