BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Bota

Italia shënon shifrat më të ulëta që nga shpërthimi i pandemisë, u regjistruan vetëm 8 viktima

Italia shënon shifrat më të ulëta që nga

Italia shënon shifrat më të ulëta që nga shpërthimi i pandemisë, vetëm 8 viktima, duke e çuar totalin në 34.716.

Janë 175 raste të reja me koronavirus, shifra në rënie krahasuar me një ditë më parë, 259.

Ndër rajonet më të prekura janë Lombardia, me 77 raste ose 44% të totalit, dhe Emiglia Romagna, me 44 raste.