BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Bota

Izraeli në ALARM, dyshohet për sulm ajror nga Gaza, ja çfarë po ndodh

Izraeli në ALARM, dyshohet për sulm ajror nga Gaza, ja

Sirenat e sulmit ajror ranë pasditen e së mërkurës në jug të Izraelit, në qytetin Sderot, pranë Rripit të Gazës. Sipas përditësimit të Forcave të Mbrojtjes izraelit , një raketë u hodh nga Gaza drejt Izraelit.

Raketa u neutralizua nga sistemi antiraketë i vendit.

IDF tha se po verifikon më tej detajet e incidentit, i cili vjen në mes të tensioneve të rritura midis Izraelit dhe palestinezëve.

Komuna e Sderot raportoi se asnjë raketë nuk u ul në tokën izraelite pasi sistemi Iron Dome e neutralizoi.

Njëkohësisht mësohet se një 50-vjeçare ka mbetur e plagosur lehtë në tentativën e saj për të shkuar në një strehë, në moemntin kur ranë sirenat e alarmit.