Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja çfarë shkruante “Corriere della Sera” kur u inaugurua ura në Genova 54-vite më parë

Postuar: 14/08/2018 - 16:58

Ura Morandi në autostradën A10 që u shemb ditën e sotme duke shkaktuar të paktën 22 viktima, ishte një vepër  54-vjeçare.

Kjo urë u inaugurua më 1 mars të vitit 1964 dhe gazeta e njohur italiane “Corriere della Sera”, pikërisht atë ditë e kishte përshkruar si zgjidhjen e problemit të trafikut për qytetin e Genovas.

Në faqen e parë të së përditshmes italiane është stampuar edhe pamja madhështore e urës Morandi, me titull “Genova zgjidh problemin me trafikun.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.