Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja si teston ushtria ruse mjetet për rezistencë ndaj shpërthimeve bërthamore

Video: 

Postuar: 14/11/2019 - 20:25

Rusia ka ofruar kohët e fundit pamje të testeve të rezistencës për mjetet saj ushtarake ndaj efekteve të një shpërthimi bërthamore. Në to përfshihen demonstrime nga një tub gjigant shpërthimi, gjenerim pulsesh elektro-magnetike, dhe rikrijim i asaj që mund t’i ndodhë një mjeti dhe pasagjerëve të tij.
 
TV Zvezda, stacioni televiziv i minsitrisë ruse të mbrojtjes publikoi një testim të tillë nga Instituti i Kërkimeve Bërthamore.
 
 Programi i TV Zvezda fokusohej në efektet e shpërthimeve ndaj mjeteve ushtarake pa shofer Kungas të cilët ende priten të hyjnë në shërbim.
 
Video tregon se efektet janë të masave të ndryshme sipas forcës së shpërthimit 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 15:39

Rusia ka akuzuar dje se NATO qëllimisht po nxit tensione globale duke avancuar aftësitë ushtarake në disa fronte, në vend që të angazhohet në dialog me Moskën.
 

Postuar: 14/12/2019 - 15:21

Disa vende të Evropës, nga Irlanda e Franca deri në Itali e Greqi, prej orësh po përballen me m

Postuar: 14/12/2019 - 14:55

Megjithëse Boris Johnson fitoi në zgjedhje, qindra protestues kanë mbushur rrugët e Londrës në

Postuar: 14/12/2019 - 14:53

Llogaritet se mbi 300 mijë njerëz, janë vrarë prej trupave japoneze në qytetin Nanjing të Kinës

Postuar: 14/12/2019 - 07:36

Komisioni i Ligjeve i Dhomës së Përfaqësuesve rekomandoi dje ngritjen e akuzave ndaj Presidentit

Postuar: 13/12/2019 - 22:57

Të gjithë emigrantët do të paguajnë një shumë prej 626 paundësh për sistemin qeveritar shëndetëso

Postuar: 13/12/2019 - 22:55

Në Milano të Italisë ka nisur bora e parë për këtë vit.