BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x

Bota

"Janë toka Ukrainase", NATO i përgjigjet "dhëmbë për dhëmbë" Rusisë për referendumet

"Janë toka Ukrainase", NATO i përgjigjet

NATO ka dënuar planet për të mbajtur “referendume” në rajonet e pushtuara nga Rusia në Ukrainë , duke i përshkruar ato si “përpjekje flagrante të Moskës për pushtim territorial”.

Në fillim të kësaj jave, katër rajone ukrainase të pushtuara nga Rusia njoftuan se po planifikonin të mbanin votime për bashkimin me Federatën Ruse. Ukraina dhe perëndimi kanë treguar se nuk do t’i njohin aneksimet – dhe se pretendimet e reja territoriale të Rusisë nuk do ta ngadalësojnë Ukrainën që të rifitojë tokën e saj sovrane.

“Referendumet false në rajonet Donetsk, Luhansk, Zaporizhzhia dhe Kherson të Ukrainës nuk kanë legjitimitet dhe do të jenë një shkelje e hapur e Kartës së OKB-së. Aleatët e NATO-s nuk do ta njohin aneksimin e tyre të paligjshëm dhe të paligjshëm. Këto toka janë Ukrainase”, thuhet në deklaratën e Aleancës.