Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Japonia pret të tjera stuhi pasi tajfuni që vrau të paktën 70 vetë

Postuar: 21/10/2019 - 20:24

Japonia do të goditet nga dy stuhi të tjera rreth një javë pas tajfunit Hagibis që vrau të paktën 70 njerëz në zonat qendrore e veriore të vendit.
 
Një stuhi tropikale po krijohet në brigjet jugore të ishullit kryesor Shikoku dhe po lëviz drejt verilindjes, njoftonin metereologët.
 
Ndërsa një tjetër do të godasë jugut kësaj jave, thanë ata.
 
Tajfuni Hagibis, i cili ishte më i fuqishmi që ka goditur vendin në 60 vjet, ka vrarë të paktën 70 njerëz dhe 12 janë të humbur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 11:37

Një e vdekur dhe nëntë të plagosur janë shënuar nga shembja e urës në Tuluz të Francës mëngjesin e sotëm në orën 8.

Postuar: 18/11/2019 - 10:38

Shumë qytetarë kanë fotografuar veten me shenja të skuqura dhe puçrra në zona të ndryshme të trup

Postuar: 18/11/2019 - 08:45

Një 16 vjeçar ka humbur jetën dhe shtatë të tjerë u plagosën si pasojë e një aksidenti  me m

Postuar: 16/11/2019 - 23:50

Shirat e rrëmbyeshëm bora dhe ngricat kanë shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike në dhjetër

Postuar: 16/11/2019 - 22:07

Disa qindra njerëz pritën sot kthimin në portin e përhershëm të aeroplanmbajtëses së dytë dhe m

Postuar: 16/11/2019 - 21:46

Një studimi gjerë ndërkombëtar i drejtuar nga universitetet e Stanford dhe të Neë York në SHBA

Postuar: 16/11/2019 - 21:22

Shkencëtarët e agjencisë amerikane hapësinore pretendojnë së fundmi se një asteroid sa një fush