BREAKING NEWS

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me koronavirus janë identifikuar në 24 orët e fundit në vendin tonë

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Bota

Japonia pret të tjera stuhi pasi tajfuni që vrau të paktën 70 vetë

Japonia pret të tjera stuhi pasi tajfuni që vrau të paktën
Japonia do të goditet nga dy stuhi të tjera rreth një javë pas tajfunit Hagibis që vrau të paktën 70 njerëz në zonat qendrore e veriore të vendit.
 
Një stuhi tropikale po krijohet në brigjet jugore të ishullit kryesor Shikoku dhe po lëviz drejt verilindjes, njoftonin metereologët.
 
Ndërsa një tjetër do të godasë jugut kësaj jave, thanë ata.
 
Tajfuni Hagibis, i cili ishte më i fuqishmi që ka goditur vendin në 60 vjet, ka vrarë të paktën 70 njerëz dhe 12 janë të humbur.