BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

“Je ankuar gjithmonë tek unë”, Angela Merkel vizitë lamtumire në Turqi, Erdogan e pret me batuta: Kjo është jeta, megjithatë është e bukur

“Je ankuar gjithmonë tek unë”, Angela Merkel vizitë

Kancelarja në largim e Gjermanisë, Angela Merkel, ka zhvilluar vizitën e lamtumirës në Turqi, ku është pritur nga Presidenti Erdogan.

Në takimin mes tyre nuk kanë munguar shakatë, ku Erdogan i ka thënë Merkelit se i është ankuar disa herë se nuk ka qenë shumë e kënaqur me koalicionet qeverisëse që ka patur, ndërkohë që kancelarja gjermane i ka thënë se “kjo është jetë”.

E menjëhershme edhe përgjigja e Erdogan, që është shprehur se këto fjalë ia thotë edhe nipi i tij. Përsa i përket fjalës së tyre, Merkel kërkoi që Turqia të tejkalojë mosmarrëveshjet me Greqinë.

Erdogan: Kur je ne pushtet me koalicion eshte e veshtire qe te qeverisesh dhe te marresh vendime. Kjo na ka penguar disi edhe ne ne Turqi, e patem kete problem deri ne momentin kur kaluam ne republike presidenciale.

Merkel: Mos keqkuptoni sikur unë jam e pakënaqur me koalicionet. Kam punuar shumë mirë me partnerët e kualicionit. Ne në Gjermani nuk e duam sistemin presidencial por megjithatë bashkëpunojmë me Turqinë.

Erdogan: Por je ankuar disa here tek unë.

Merkel: Është e vërtetë, por kjo është jeta, që megjithatë është e bukur.

Erdogan: Edhe nipi kështu me thotë mua. Nuk ke çfarë bën gjysh, kështu është jeta.