Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jean-Claude Juncker flet në fund të mandatit: Më kanë pështyrë në rrugë

Postuar: 08/11/2019 - 17:07

Presidenti në ikje i Komisionit Evropian tha së fundmi se kritikët e kanë pështyrë në rrugë prej detyrës së tij, teksa mandatit pesë vjeçar të krye-burokratit të BE i vjen fundi.
 
Juncker i cili lë postin muajin që vjen tha se dëshiron të shihet si njeri i thjshtë nga evropianët  dhe turistet por nganjëherë kjo kthehet në problem. Gjithsesi ai shton se i pëlqen reputacioni me qytetarët.
 
“Dje dola nga hoteli në Bruksel, dhe papritur ishin rreth 50 kosovarë te dera, të gjithë donin foto. Thashë me vete kjo vjen sepse Evropa ka reputacion të mirë, prandaj i lë të bëjnë foto, të më pështyjnë, ndosh edhe kështu. Por shumicën e herëve kapen, sepse kam një bodiguard”.
 
Juncker pranoi më tej se negocjatat e Brexit kanë qenë një fazë e vështirë në qeverisjen evropiane por të paktën kanë prodhuar një rrugëdaljeje për Britaninë.
 
Ai thotë se tashmë beson se Britania do të dalë nga BE më 31 janar pas negoicjimit të marrëveshjes së re me Boris Johnson.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 15:37

Organizata militante palestineze me bazë në Gaza, Xhihadi Islamik tha sot se ka ndaluar zjarrin ndaj regjimit të Izraelit pas pranimit të disa prej kërkesave të saj si pjesë e një armëpushimi të ndërmjetësuar nga Eg

Postuar: 14/11/2019 - 15:07

Papa Françesku tha se drejtuesit e kompanive të teknologjisë dhe investitorët, duhet të mbajnë

Postuar: 14/11/2019 - 15:05

Britania mund të humbasë influencën e saj në arenën ndërkombëtare nëse realizohet Brexit.

Postuar: 14/11/2019 - 14:50

Një aksident i rëndë automobilistik nga i cili ka gjetur vdekjen një shofer kamioni 53-vjeçar h

Postuar: 14/11/2019 - 11:33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës teksa një person ka humbur jetën pasi e zuri

Postuar: 14/11/2019 - 10:51

Detaje tragjike janë zbardhur nga aksidenti i rëndë rrugor, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sllova

Postuar: 14/11/2019 - 09:45

Reperi amerikan Kodak Black është dënuar me 46 muaj burg pasi u deklarua fajtor për akuzat për ar