BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Bota

"Jemi ngopur me shkeljen e tolerancës sonë"! Braverman për emigrantët: Do ndryshojmë ligjin

"Jemi ngopur me shkeljen e tolerancës sonë"! Braverman

Sekretarja e Brendshme Suella Braverman ka thënë se Mbretëria e Bashkuar do të sjellë ndryshime operacionale dhe legjislative për të ndaluar emigrantët e paligjshëm që të abuzojnë me sistemin e azilit.

“Ne po e finalizojmë planin tonë”, tha ajo pa specifika në parathënien e saj të një raporti të Qendrës për Studime Politike (CPS) i cili propozon “ndalim të pacaktuar” të të gjithë azilkërkuesve që hyjnë ilegalisht në vend,” tha ajo.

Ajo gjithashtu bën thirrje për ndalimin e migrantëve të paligjshëm që të vendosen në Britani dhe kërkon ndryshime në ligjet e të drejtave të njeriut për të lejuar ndalimin dhe largimin, duke përfshirë, “tërheqjen e Britanisë nga Konventa Evropiane për të Drejtat e Njeriut” nëse është e nevojshme.

Raporti, i autorizuar nga ish-shefi i shtabit të Joint Downing Street, Nick Timothy, thotë se Akti i Skllavërisë Moderne duhet të forcohet dhe duhet të ketë një kufi ligjor prej 20,000 në vit për numrin e njerëzve që vijnë në Britani përmes rrugëve të zhvendosjes.

Ligjet aktuale të Britanisë i lejojnë të huajt të kërkojnë të drejtën për të jetuar nëse janë viktima të shfrytëzimit ose trafikimit.

Baverman tha se britanikët “me mendje të drejtë dhe tolerantë” dhe “bujarë” ishin “të ngopur me shkeljen e vazhdueshme” të rregullave të emigracionit të vendit “për të luajtur sistemin tonë të azilit”.

“Na mjaftoi abuzimi i vazhdueshëm i ligjeve të të drejtave të njeriut për të penguar largimin e atyre që nuk kanë të drejtë të jenë në MB,” tha konservatori i vijës së ashpër, duke shtuar “kjo duhet të marrë fund”, shtoi ajo.