BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Bota

“Jemi të tronditur”/ Skena të dhunshme në aeroport, shënohen disa të plagosur, publikohen pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit

“Jemi të tronditur”/ Skena të dhunshme në aeroport,

Në Aeroportin Luton në Londër janë shënuar disa skena të dhunshme ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17 persona për përleshjen masive në sallën e pritjes së fluturimeve.

Grushtat dhe skenat e forta të dhunës tmerruan pasagjerët e Aeroportit të cilët qëndronin pranë dyqaneve të mbyllura Dixons dhe Victoria’s Secret .

Një pjesë e mirë ë tyre u përpoqën të largoheshin nga vendi ku po zhvillohej përleshja e cila ishte e pazkontë pasi 2 grupe burrash qëllonin njëri tjetrin me valixhe ne kokë.

Ende është e paqartë se çfarë i shkaktoi këto skena në 8 të mëngjesit .

Një zëdhënës i aeroportit tha: “Ne jemi të tronditur dhe të trishtuar nga ky incident i izoluar. Ne kemi një qasje të tolerancës zero ndaj dhunës dhe vazhdojmë të ndihmojmë policinë me hetimet e tyre. Ne dëshirojmë të kërkojmë falje sinqerisht ndaj çdo pasagjeri që është prekur. ”

Policia e Bedfordshire po heton përleshjen, në Aeroportin Luton të Londrës të Premten (14 maj) në 8 të mëngjesit.