BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Bota

Jepet ALARMI! 3 krizat planetare që do të na rrezikojnë jetën sipas OKB

Jepet ALARMI! 3 krizat planetare që do të na rrezikojnë

Komisionerja e OKB për të drejtat e njeriut, Michelle Bachelet, paralajmëron se ndryshimet klimaterike, shkatërrimi i natyrës dhe ndotja janë tre nga faktorët më të rrezikshëm për vendin.

Ajo ka bërë thirrje për bashkëpunim për të siguruar një të ardhme të sigurt për të gjithë.

“Ndërsa këto kërcënime mjedisore intensifikohen, janë duke u kthyer në sfidën më të madhe të epokës sonë,” tha Michelle Bachelet në mbledhjen e Këshillit për të drejtat e njeriut, duke iu referuar ngjarjeve të fundit si “ekstreme dhe vrasëse” të klimës, siç janë përmbytjet në Gjermani dhe zjarret në SHBA.