BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Bota

Jetonte si i vdekur, arrestohet personazhi shumë i njohur për krimin, një nga trafikantët më të mëdhenj (EMRI+FOTO)

Jetonte si i vdekur, arrestohet personazhi shumë i njohur për krimin,

Policia federale braziliane arrestoi të martën në Hungari një nga “trafikantët më të mëdhenj në botë”, me pseudonimin “Pablo Escobari brazilan”, i cili u arratis nga viti 2020 dhe dyshohet se ishte drejtuesi i një rrjeti të madh të trafikut të kokainës në Evropë.

Policia braziliane, e cila bashkëpunoi me Interpolin, “konfirmon arrestimin e Sergos Hoberto de Carvalho, i njohur si “oficeri i policisë Carvalho”, i cili konsiderohet si një nga trafikantët më të mëdhenj në botë sot”, tha ai në një deklaratë për shtyp.

Sipas policisë braziliane, “Pablo Escobar i Brazilit”, një ish-oficer policie, jetonte në Evropë dhe përdorte dokumente të falsifikuara për t’u shpëtuar autoriteteve.

Pas arrestimit të tij në Spanjë, ku jetonte me identitet të rremë, për trafik droge, ai u lirua me kusht dhe falsifikoi një certifikatë vdekjeje për t’i shpëtuar drejtësisë, sipas një raporti të transmetuar nga rrjeti televiziv brazilian Globo Perth.

Një urdhër arresti u lëshua për “oficerin e policisë Carvalho” në nëntor 2020, si pjesë e një operacioni që çoi në sekuestrimin e burimeve në vlerë prej afro 100 milionë dollarë “të organizatës kriminale që ai drejtonte”, sipas policisë federale braziliane.

Qëllimi i operacionit ishte “çmontimi financiar i organizatave përgjegjëse për transportin e dhjetëra tonëve kokainë në Evropë, duke përdorur kryesisht portet braziliane“. 

Jetonte si i vdekur, arrestohet personazhi shumë i njohur për krimin,

Më të lexuarat