BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Bota

Jo më furnizim me gaz dhe naftë, Putin kërcënon BE, Rusia së shpejti me vendime të reja pas vendosjes së kufirit të çmimeve

Jo më furnizim me gaz dhe naftë, Putin kërcënon BE, Rusia

Rusia ka deklaruar se do të ndërpresë furnizimin me gaz dhe naftë të vendeve që mbështesin kufirin e çmimeve. Më parë Kremlini ka sinjalizuar se do t’i kundërpërgjigjet vendeve që vendosin një kufi çmimi për naftën ruse, duke refuzuar t’i sigurojë furnizime. G7 po konsideron të vendosë kufirin e naftës ruse nga deti në 65-70 dollarë për fuçi, megjithatë qeveritë e BE-së nuk kanë rënë dakord ende për një çmim dhe bisedimet janë vendosur të vazhdojnë. Kremlini ka thënë se do të marrë një vendim përfundimtar pasi të analizojë të gjitha shifrat. “Për momentin, ne i qëndrojmë qëndrimit të Presidentit Putin se ne nuk do të furnizojmë naftë dhe gaz për vendet që do të vendosin kapakun dhe do t’i bashkohen kufirit. Por ne duhet të analizojmë gjithçka përpara se të formulojmë pozicionin tonë”, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov. Sipas burimeve, ambasadorët diskutuan mundësinë e vendosjes së një çmimi maksimal për naftën ruse në 65-70 dollarë për fuçi. Diskutimi zbuloi një ndarje të thellë midis vendeve që duan të ndëshkojnë Rusinë, si Polonia dhe shtetet baltike, të cilat e konsiderojnë këtë tavan shumë të lartë, dhe vendeve që marrin një pjesë të konsiderueshme të të ardhurave nga transporti i naftës, Greqia, Qipro, Malta dhe të tjerët, të cilët besojnë se niveli i pragut është shumë i ulët dhe kërcënon të dëmtojë tregtinë botërore të naftës. Për BE-në, vendosja e një tavani të çmimit të naftës ruse nuk ka të bëjë pak me krizën energjetike në Evropë, pasi një embargo për blerjen e naftës ruse nga deti ka qenë në fuqi në komunitet që nga 5 dhjetori. Prandaj, komponentët kryesorë të diskutimit nuk janë energjia, por tregtia dhe politika”, thuhet në faqen e internetit TASS.