BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Bota

Jo vetëm Berlini! Presidenti Biden përgatit goditjen e fortë për Rusinë, zbardhen detajet e forta

Jo vetëm Berlini! Presidenti Biden përgatit goditjen e fortë

Pas vendimit të Berlinit për të çuar tanke dhe dronë në Ukrainë, Joe Biden pritet të shpallë dërgimin e 31 tankeve, me vlerë 400 milionë dollarë, në Kiev.

Ndërsa presidenti amerikan pritet të mbajë një fjalim për këtë çështje së shpejti, Moska  përmes ambasadorit të saj në SHBA po kërcënon, duke folur për një “provokim flagrant” kundër Kremlinit.

“ Nëse SHBA vendos të dërgojë tanke, duke e justifikuar lëvizjen me pretendimet për forcimin e mbrojtjes, kjo nuk do të funksionojë ”, theksoi veçanërisht ambasadori.

Vihet re se më herët kancelari Olaf Solz konfirmoi informacionin për dërgimin e tankeve Leopard në Kiev pas presioneve të vendeve baltike.
“ Ne kemi përparuar hap pas hapi dhe jemi çuar në këtë vendim ”, tha kancelarja gjermane.

” Ne do ta furnizojmë Ukrainën me tanke, ” tha ai, duke shtuar se Gjermania kishte bërë gjënë e duhur.

Në Bundestag, kancelarja gjermane shpjegoi se kufijtë nuk mund të ndryshohen me forcë.

” Kjo është arsyeja pse është e drejtë, në bashkëpunim me partnerët tanë, të japim mbështetjen tonë për Ukrainën ,” nënvizoi ai.