BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Bota

Jo vetëm gjatë funeralit, rradhë të gjata në Londër për të vizituar varrin e Mbretëreshës Elizabeth (VIDEO)

Jo vetëm gjatë funeralit, rradhë të gjata në

Rezidenca e fundit e Mbretëreshës Elizabeth në Kështjellën Windsor u hap për publikun dhe qindra njerëz u dyndën për të vizituar varrin në kështjellën e Shën Gjergjit.

Siç raportojnë mediat britanike, pjesëmarrja ishte e madhe. Ndër vizitorët e parë ishte Anne Daley, nga Cardiff. “Kështjella duket bosh, e errët. Askush nuk jeton në të. Është si të shisni shtëpinë tuaj.”

Certifikata e vdekjes së Mbretëreshës, e lëshuar nga Arkivi Kombëtar i Skocisë, thotë se shkaku ishte pleqëria.

Vdekja e saj u njoftua nga Buckingham Palace në orën 18.30 me orën lokale.

Nëse Mbretëresha do të vdiste në Angli, nuk do të kishte nevojë të plotësohej një certifikatë vdekjeje, një detyrim ligjor që vlen për subjektet, por jo për vetë monarkun.

Megjithatë, ky detyrim ligjor, i cili daton në 1836 nuk zbatohet në Skoci, ku ligji thotë se “vdekja e çdo personi” duhet të regjistrohet. 

Më të lexuarat