BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

Joe Biden fillon turneun në Europë, “blindohet” siguria e tij, Shërbimi Sekret në dispozicion të presidentit

Joe Biden fillon turneun në Europë, “blindohet” siguria e

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden do të jetë në sigurinë e 400 agjentëve të Shërbimit Sekret, të cilët janë drejtpërdrejt të angazhuar për mbrojtjen e tij dhe do kontrollojnë gjithçka gjatë vizitës së tij 8 ditore në Evropë.

Sipas mediave britanike, për sigurinë e tij do të kujdesen më shumë se 5000 policë dhe pjesëtarë të shërbimit sekret, që gjithashtu janë të angazhuar për sigurimin gjatë samitit te G7-ës.

Hotelet ku Biden do të qëndrojë janë rezervuar pothuajse tërësisht në një rreze prej 30 miljesh të samitit, ndërsa 400 anëtarët e Shërbimit Sekret të SHBA-së, si dhe stafi tjetër, kanë marrë  shtëpi të mëdha për të qëndruar brenda

Në momentin që u konfirmua pjesëmarrja e Presidentit në samitin jashtë SHBA-së, fillimisht para se të shkonte Biden shkuan agjentët e Shërbimit Sekret amerikan të cilët kontrolluan çdo aspekt të sigurisë, nga pusetat e kanalizimit e deri te aeroplanët që lëviznin në qiell mbi vendin ku do të qëndrojë ai.