BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e fundit, 594 raste të reja me Covid, shërohen 984 qytetarë

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt Tiranës, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt
x
BREAKING NEWS

U raportua se vrau veten, policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën

U raportua se vrau veten,  policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën
x
BREAKING NEWS

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit
x
BREAKING NEWS

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit të oficerit të policisë në Lezhë bën aktin e rëndë

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit
x
BREAKING NEWS

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është mjekja e njohur që zë vendin e tij (EMRI)

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është
x
BREAKING NEWS

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me nënkomisarin e vrarë, Shefi i Krimeve në Policinë Lezhë jep detajet për ngjarjen tragjike: Po kërkonim të arrestonim dikë tjetër që kishte plagosur më herët... (EMRI)

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me
x
BREAKING NEWS

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon menjëherë Yuri Kim

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon
x

Bota

Joe Biden fillon turneun në Europë, “blindohet” siguria e tij, Shërbimi Sekret në dispozicion të presidentit

Joe Biden fillon turneun në Europë, “blindohet” siguria e

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden do të jetë në sigurinë e 400 agjentëve të Shërbimit Sekret, të cilët janë drejtpërdrejt të angazhuar për mbrojtjen e tij dhe do kontrollojnë gjithçka gjatë vizitës së tij 8 ditore në Evropë.

Sipas mediave britanike, për sigurinë e tij do të kujdesen më shumë se 5000 policë dhe pjesëtarë të shërbimit sekret, që gjithashtu janë të angazhuar për sigurimin gjatë samitit te G7-ës.

Hotelet ku Biden do të qëndrojë janë rezervuar pothuajse tërësisht në një rreze prej 30 miljesh të samitit, ndërsa 400 anëtarët e Shërbimit Sekret të SHBA-së, si dhe stafi tjetër, kanë marrë  shtëpi të mëdha për të qëndruar brenda

Në momentin që u konfirmua pjesëmarrja e Presidentit në samitin jashtë SHBA-së, fillimisht para se të shkonte Biden shkuan agjentët e Shërbimit Sekret amerikan të cilët kontrolluan çdo aspekt të sigurisë, nga pusetat e kanalizimit e deri te aeroplanët që lëviznin në qiell mbi vendin ku do të qëndrojë ai.