BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Bota

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Pas disa javësh konfrontim politik, Joe Biden nënshkroi, dy ditë përpara afatit të 5 qershorit, ligjin që shmang rrezikun e një falimentimi të SHBA-së, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Kongresi amerikan miratoi legjislacionin që pezullon tavanin e borxhit publik të SHBA deri në janar 2025 dhe gjithashtu vendos disa objektiva buxhetore. Presidenti falënderoi udhëheqësit e Kongresit, duke përfshirë udhëheqësin republikan Kevin McCarthy, për "bashkëpunimin" e tyre në këtë çështje, shtoi Shtëpia e Bardhë. Pa këtë ligj, të miratuar nga Senati me shumicë demokratike dhe Dhoma me shumicë republikane, vendi rrezikoi të mos paguajë borxhin e tij që të hënën më 5 qershor.

“Asgjë nuk do të kishte qenë më e papërgjegjshme, asgjë më katastrofike”, deklaroi Presidenti i Shteteve të Bashkuara në një fjalim solemn nga Zyra Ovale. “Gjetja e një konsensusi mes palëve është e vështirë. Uniteti është i vështirë. Por ne nuk duhet të ndalemi kurrë së provuari,” shtoi ai, duke përsëritur mesazhin e pajtimit që shënoi fillimin e mandatit të tij dhe tani është kryefjala e fushatës së tij për vitin 2024.