Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Johnson dhe presidenti i KE takohen nesër, Donald Tusk: Nuk ka Brexit pa marrëveshje!

Postuar: 24/08/2019 - 23:07

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë ditën e sotme se Bashkimi Europian është i gatshëm të dëgjojë idetë e kryeministrit Boris Johnson për Brexit.

Duke folur në një konferencë nga Samiti i sotëm i G-7, Tusk theksoi se pavarësisht gatishmërisë apo vullnetit për të dëgjuar idetë e kryeministrit të ri britanik Johnson, nuk do të ketë një dalje nga BE-ja pa marrëveshje. Menjëherë pas largimit të Theresa May dhe marrjes së detyrës nga kryeministri i ri Boris Johnson, britanikët nisën të flisnin për një dalje të mundshme nga BE pa marrëveshje.

‘Ne jemi të gatshëm të dëgjojmë ide që janë funksionale, realiste dhe të pranueshme për të gjitha shtetet anëtare të BE-së. Shpresoj se kryeministri Johnson nuk do të mbesë në histori si ‘Zotri pa marrëveshje’, u shpreh Tusk.

Për të diskutuar më nga afër idetë e kryeministrit britanik, Boris Johnson dhe presidenti i KE Donald Tusk pritet të takohen nesër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 22:21

Një objekt hapësinor i zbuluar nga shkencëtari rus Gennady Borisov në gusht 2019 i përshkruar fillimisht si kometë nga studiuesit, mund të rezultojë të jetë një anije aliene, ka sugjeruar një studiues nga Kalifornia

Postuar: 20/09/2019 - 22:00

Në skenarët e filmave fantastikë kemi parë shpesh kur bota bëhet shkrumb e hi nga pushtuesit al

Postuar: 20/09/2019 - 20:51

Kristiano Ronaldo, u maskua si një person tjetër, dhe doli në qendër të Torinos për të luajtur

Postuar: 20/09/2019 - 20:46

Një rezident në Georgia shpërndau dje një video të detajuar të xhiruar me dron, të anijes trans

Postuar: 20/09/2019 - 19:34

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar sot se mund të lirojë të burgosurit e grupit mil

Postuar: 20/09/2019 - 19:20

Gjenerali rus Alexander Fomin, tha sot në një takim pune se avionë amerikanë ishin përfshirë në

Postuar: 20/09/2019 - 19:00

Lideri i grupit islamik libanez Hezbollah, Hassan Nasrallah paralajmëroi sot Arabinë Saudite dh