BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x

Bota

“Ka dalë nga laboratorët e...”, Rusia bën deklaratën e fortë për linë e majmunit, i bën thirrje OBSH-së

“Ka dalë nga laboratorët e...”, Rusia bën

Kreu i mbrojtjes nga rrezatimi, kimik dhe biologjik i ushtrisë ruse ka deklaruar se lija e majmunit ka dalë nga disa laboratorë të kontrolluar nga SHBA në Nigeri.

"Sipas informacionit në dispozicion, ka të paktën katër laboratorë biologjikë të kontrolluar nga Uashingtoni në Nigeri," tha Igor Kirillov.

Me anë të deklaratës ai i bëri thirrje OBSH-së të hetojë aktivitetet e laboratorëve të financuar nga SHBA në Nigeri si dhe të informojnë komunitetin botëror për rezultatet e tij.

"Në sfondin e rasteve të shumta të shkeljeve të kërkesave të biosigurisë nga SHBA dhe fakteve të ruajtjes së pakujdesshme të biomaterialeve patogjene, ne i bëjmë thirrje udhëheqjes së Organizatës Botërore të Shëndetësisë që të kryejë një hetim mbi aktivitetet e laboratorëve nigerianë të financuar nga SHBA në Abuja, Zaria. Lagos dhe informoni komunitetin botëror për rezultatet e tij”, shtoi Kirillov.