BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Bota

Ka ngjashmëri të habitshme me Presidentin, autoritet kineze marrin vendimin drastik ndaj këngëtarit

Ka ngjashmëri të habitshme me Presidentin, autoritet kineze marrin

Një këngëtar është censuruar nga autoritetet kineze, pasi ka një ngjashmëri të habitshme me Presidentin kinez Xi Jinping.

Liu Keqing, 63-vjeç, ka parë shumë herë llogaritë e tij në rrjetet sociale të mbyllura, pasi “shkel pamjen e liderit”.

Kina është kritikuar për mbrojtjen me obsesion të imazhit të Presidentit Xi, ndërsa vendi ka ndaluar më parë Ëinie Pooh, pasi përdoruesit e internetit krahasuan atë me ariun e dashur në meme.

Ka qenë vetë baritoni kinez ai që ka evidentuar censurimin qe i bëhet llogarive të tij në rrjete sociale, ku tha se profili i tij ishte fshirë tre herë. Ai tha se profilet i ishin fshirë pasi foto e tij e profilit, ngjasonte me ato të Presidentit.

Më të lexuarat