Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Ja çfarë shkruan Indeksi Global i Bankës Botërore (VIDEO)

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Ja çfarë shkruan Indeksi
x

Bota

Kaloi vitet e fundit nëpër gjykata, vdes miliarderi dhe shefi i kompanive të njohura, vajza mesazh prekës: Babai krijoi një trashëgimi të mahnitshme familjare

Kaloi vitet e fundit nëpër gjykata, vdes miliarderi dhe shefi i

Vdes në moshën 97-vjeçare miliarderi amerikan, Sumner Redstone. Redstone ka qenë shef ekzekutiv i kompanive Viacom Inc dhe CBS Corporation, por hoqi dorë nga këto pozita në vitin 2016 për shkak të përkeqësimit të shëndetit fizik dhe mendor.

“Babai im e jetoi një jetë të jashtëzakonshme që jo vetëm që e formësoi sektorin e zbavitjes siç e njohim sot, por krijoi një trashëgimi të mahnitshme familjare”, tha përmes një deklarate vajza e të ndjerit, Shari Redstone.

Vitet e fundit të jetës Redstone i kaloi me kundërthënie dhe beteja ligjore, shkruan CNN. Sipas listës më të re të revistës Forbes, pasuria e miliarderit Stone ka vlerën e 4.6 miliardë dollarëve.

Kaloi vitet e fundit nëpër gjykata, vdes miliarderi dhe shefi i