BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Bota

“Kam shumë dhimbje, mendimet e mia shkojnë në Stamboll”, Papa Françesku del me reagimin prekës për përplasjet për ‘Shën Sophia-n’

“Kam shumë dhimbje, mendimet e mia shkojnë në

Papa Françesku në fjalimin e tij të së dielës në Sheshin e Shën Pjetrit foli edhe për shndërrimin e muzeut ‘Shën Sophia’, që dikur ka qenë kishë, në një xhami.

Në një fjalim të shkurtër me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Detit, Papa Françesku theksoi: “Deti shkon përtej mendimeve të mia, shkon në Kostandinopojë dhe te Shën Sofia. Kam një dhimbje të madhe”.

Ndërhyrja e Papës u zhvillua përkundër faktit se pothuajse të gjithë vëzhguesit parashikuan se nuk do të fliste për këtë për të mos krijuar probleme për komunitetin e vogël katolik që jeton në Turqi.