BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x
BREAKING NEWS

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror rus lëshon paralajmërimin e frikshëm: “Armagedon-i” mund të jetë afër! Raketat bërthamore do godasin Londrën dhe New York-un nëse preket...

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror
x

Bota

Kancelari gjerman jep alarmin: Kriza nuk do të përfundojë shpejt, jemi përballë një...

Kancelari gjerman jep alarmin: Kriza nuk do të përfundojë shpejt,

“Kriza aktuale nuk do të përfundojë brenda disa muajve, ne po përballemi me një sfidë historike”. Me këto fjalë, kancelari gjerman Olaf Scholz po përgatit qytetarët për një krizë afatgjatë me çmime të larta.

Lufta e Rusisë në Ukrainë dhe ndërprerja e zinxhirëve të furnizimit për shkak të pandemisë kanë shkaktuar pasiguri të përgjithshme, tha Scholz, pasi qeveria zhvilloi bisedime me partnerët socialë si pjesë e të ashtuquajturit “veprim të koordinuar” që synon frenimin e inflacionit.

“Duhet të jemi të përgatitur që kjo situatë të mos ndryshojë në të ardhmen e afërt. Jemi përpara një sfide historike. Gjermanët do të dalin nga kjo fazë vetëm nëse bashkojmë duart dhe biem dakord për zgjidhje të përbashkëta”, theksoi kancelari dhe iu referua lehtësirave që tashmë kanë hyrë në fuqi, si bileta mujore prej 9 eurosh për transportin publik.

“Shoqëria ndonjëherë është shumë më e fortë nga sa mendojmë. Mesazhi që është i rëndësishëm për mua është se ne jemi të bashkuar”, tha ai.