BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Bota

Kaos në Spanjë për shifrat zyrtare të viktimave të pandemisë, përplasje mes qeverisë dhe rajoneve

Kaos në Spanjë për shifrat zyrtare të viktimave të

Në Spanjë nuk ka dakordësi me numrin e viktimave të shkaktuara nga koronavirusi.

Sipas qeverisë, për të dytën ditë radhazi nuk ka asnjë viktimë të regjistruar.

Por, Asturie dhe Madridi kanë publikuar respektivisht 6 dhe 12 viktima. Rajonet e kryeqytetit spanjoll edhe të hënën kishin deklaruar 11 viktima.

Rastet e reja me të infektuar janë rritur në 24 orët e fundit, janë regjistruar 137, për një total prej 239.932 të prekurish.