BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x

Bota

Kaos në ushtrinë ruse, Vladimir Putin po përjeton goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës, ja prapaskenat

Kaos në ushtrinë ruse, Vladimir Putin po përjeton goditjen

Kirill Stremousov, u përpoq të qetësonte situatën. Larg humbjes, tërheqja ishte në të vërtetë një “rigrupim” taktik për “të kundërpërgjigjur”, tha Stremousov. Komentet e tij, të cilat janë ndër njohjet e para publike të tërheqjes ruse në Kherson, shkojnë në drejtim të përpjekjes për të mbuluar atë që po thonë tani edhe shumë mbështetës të zëshëm të luftës, që është se kjo është situata më e vështirë e ushtrisë ruse. “Miq, e di që jeni duke pritur që unë të komentoj situatën. Por, vërtet nuk di çfarë t’ju them. Tërheqja është katastrofike”, shkroi reporteri i njohur i luftës Roman Saponkov në kanalin e tij Telegram duke përshkruar dëshpërimin e tij për tërheqjen në Kherson, raporton The Guardian. Ekspertët ushtarakë thonë se Rusia është në telashe të thella tani, pjesërisht për shkak të vendimit të saj për të mos mobilizuar më herët dhe pjesërisht për shkak të humbjeve masive të trupave dhe pajisjeve. Në videon që ndoshta më së shumti e turpëron të gjithë sistemin e mobilizimit deri më tani, shihet një grup ushtarësh të mobilizuar nga rajoni siberian i Omsk-it duke u bërë thirrje autoriteteve që t’u paguajnë pagën që qeveria u premtoi për pjesëmarrjen në luftë. “Ne jemi gati të shkojmë. Por ju lutemi na ndihmoni, ndihmoni familjet tona”, tha njëri prej tyre. Të enjten në mbrëmje, një video që supozohet se tregon 500 burra të mobilizuar në rajonin e Belgorod filloi të qarkullojë në rrjetet sociale, raportoi portali i pavarur rus Meduza , i cili operon nga jashtë. Këta burra ankohen se nuk u caktuan në asnjë njësi dhe se u dhanë armë që nuk u ishin të regjistruara, dhe se ata kaluan një javë në “kushte brutale”, pa mbështetje materiale, të detyruar të blinin vetë ushqime sepse “nuk ka asgjë. “. Ata thonë gjithashtu se “askush nuk ka nevojë për ne”.

Më të lexuarat