Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kapen 25 milionë euro kokainë në Livorno

Postuar: 08/11/2019 - 15:34

Sekuestrohen 300 kg kokainë në portin e Livornos në Itali, me vlerë 25 milionë euro.
 
Operacioni u krye nga policia, në bashkëpunim me agjensi të tjera, të cilët kapën drogën që vinte nga Spanja dhe Brazili.
 
Droga ishte fshehur në një kontenier që supozohej se mbante lëndë druri dhe ishte futur në një anije.
 
"Pas asaj të janarit të kaluar, është një nga konfiskimet më të rëndësishme në vitet e fundit, te i cili është mbërritur falë veprimtarisë së monitorimit të kryer nga policia e shtetit dhe nga Agjencia e Doganave dhe Monopoli (ADM) i Livorno, i cili, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjithashtu realizoi një veprimtari të kujdesshme monitoruese ditët e fundit të dërgesave që konsiderohen në rrezik, veçanërisht ato nga vendet e Amerikës së Jugut", tha zëvendës administratorja e operacionit Valentina Crispi në një konferencë për shtyp. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 15:37

Organizata militante palestineze me bazë në Gaza, Xhihadi Islamik tha sot se ka ndaluar zjarrin ndaj regjimit të Izraelit pas pranimit të disa prej kërkesave të saj si pjesë e një armëpushimi të ndërmjetësuar nga Eg

Postuar: 14/11/2019 - 15:07

Papa Françesku tha se drejtuesit e kompanive të teknologjisë dhe investitorët, duhet të mbajnë

Postuar: 14/11/2019 - 15:05

Britania mund të humbasë influencën e saj në arenën ndërkombëtare nëse realizohet Brexit.

Postuar: 14/11/2019 - 14:50

Një aksident i rëndë automobilistik nga i cili ka gjetur vdekjen një shofer kamioni 53-vjeçar h

Postuar: 14/11/2019 - 11:33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës teksa një person ka humbur jetën pasi e zuri

Postuar: 14/11/2019 - 10:51

Detaje tragjike janë zbardhur nga aksidenti i rëndë rrugor, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sllova

Postuar: 14/11/2019 - 09:45

Reperi amerikan Kodak Black është dënuar me 46 muaj burg pasi u deklarua fajtor për akuzat për ar