Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kapet 1.2 ton kokainë

Postuar: 06/12/2018 - 15:48

Është thyer rekordi i kokainës të kapur ndonjëherë në Turqi.
 
Policia turke ka sekuestruar në një kamion plot 1 ton e 271 kilogram kokainë.
 
Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri i brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu.
 
Ai tha:
 
Dje kemi konfiskuar dërgesën më të madhe në histori. Ekipet tona policore në qytetin Erzincan konfiskuan 1 ton e 271 kilogramë heroinë që ishte fshehur në një kamion. Kjo sasi nuk është pjesë e shifrës së përmendur për vitin 2018.”
Gjatë gjithë vitit në Turqi janë konfiskuar më shumë se 80 ton marijuanë si dhe 15.8 ton kokainë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2019 - 08:52

Zona Jeshile (Green Zone) në qytetin e Bagdatit është goditur nga një raketë ‘Katjusha’, raporton Reuters.

Postuar: 20/05/2019 - 08:15

Një masakër e vërtetë ka ndodhur në Brazil, ku 11 persona u vranë nga një bandë e cila qëlloi m

Postuar: 20/05/2019 - 07:54

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se “Po prishim kurthet që formohen

Postuar: 19/05/2019 - 22:56

 Tension i lartë në Firence, ku rreth një mijë njerëz u mblodhën në sheshin “Repubblic

Postuar: 19/05/2019 - 14:56

Presidenti austriak Alexander Van der Bellen deklaroi sot se ai rekomandon që zgjedhjet e parako

Postuar: 19/05/2019 - 14:22

Në një takim me rreth 400 gazetarë të Shoqatës së Shtypit të Jashtëm të Italisë më 18 maj, Papa F

Postuar: 19/05/2019 - 14:04

Finalja e Eurovision është shoqëruar me një incident.