BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

“Kasaphanë” dhe një masakër e vërtetë/ 1.500 delfinë të ngordhur zbarkojnë në breg të detit (FOTO)

“Kasaphanë” dhe një masakër e vërtetë/

Në Ishujt Faroe një situatë aspak e zakonshme ka ndodhur në brigjet e detit. Në këtë periudhë të vitit atje, mijëra delfinë të mbytur shfaqen në brigjet e detit.

Shumica prej tyre janë vrarë nga peshkatarët apo me anë të mjeteve elektrike. Ekspertët e kanë cilësuar këtë si një masakër të vërtetë, pasi numri i delfinëve të ngordhur shkon në 1.500.

Ankesa dhe imazhet vijnë nga organizatat për mbrojtjen e kafshëve. Po ashtu kjo tablo, ka ngjallur indinjatën e banorëve vendas. Për këtë fenomen, aktivistët kanë ngritur zërin ndër vite, por deri më tani, asnjë masë nuk është marrë nga autoritetet.