BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Kërcënimet e Medvedev tmerrojnë Britaninë e Madhe, ja pse Rusia mund ta sulmojë drejtpërdrejt vendin, ekspertët ngrenë alarmin

Kërcënimet e Medvedev tmerrojnë Britaninë e Madhe, ja pse

Britania duhet të përgatitet për sulme të drejtpërdrejta nga Rusia ose agjentët e saj, kështu kanë paralajmëruar ekspertët e sigurisë në vend. Javën e kaluar ish-presidenti rus Dmitry Medvedev pretendoi se politikanët e Mbretërisë së Bashkuar tani janë objektiva legjitime ushtarake për Moskën. Sulmet gjithashtu mund të variojnë nga sabotimi i infrastrukturës kritike deri te sulmet radiologjike ose kimike. Burimet e Marinës Mbretërore tashmë dyshojnë se Rusia qëndron pas prerjes së kabllove të komunikimit nënujor në ishujt Shetland vitin e kaluar.Kërcënimet e fundit nga Dmitry Medvedev, një mik i Putinit që është nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, pasuan pohimet e Sekretarit të Jashtëm James Cleverly se Ukraina ka të drejtë të projektojë forcë "përtej kufijve të saj". Keir Giles, një ekspert i Rusisë në grupin e ekspertëve Chatham House dhe autor i " Lufta kundër të gjithëve" të Rusisë, beson se Britania ka qenë prej kohësh një objektiv i Kremlinit. Ai tha: “Ky s’është një kërcënim i ri. Rusia ka kërkuar për një kohë të gjatë të shfrytëzojë dobësitë e Mbretërisë së Bashkuar dhe, në një farë mase ka pasur sukses për shkak të mosgatishmërisë tradicionale të Mbretërisë së Bashkuar për të njohur dhe trajtuar këto kërcënime.” Dyshohet se Putini mund t'i kthehet së shpejti një taktike të Luftës së Ftohtë, duke gjetur grupe iraniane ??për të vepruar në Mbretërinë e Bashkuar. Sakaq, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se është gati të nisë ofensivën e shumëpritur për të rimarrë territorin e pushtuar Nga Rusia. Ai tha: “S’e di sa do të zgjasë dhe mund të shkojë në mënyra të ndryshme, por ne do ta bëjmë atë dhe jemi gati.”