BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Kërdia e madhe po ndodh në këtë shtet, raportohet për 36 të vrarë në protesta (Detajet)

Kërdia e madhe po ndodh në këtë shtet, raportohet për

Të paktën 36 persona kanë mbetur të vrarë gjatë protestave agresive në Iran, të ciat nisën pas vdekjes së 22 vjeçares, Mahsa Amini.

Pamjet e publikuara tregojnë protestuesit duke djegur imazhet e liderit  suprem Ali Khamenei dhe komandantit të ndjerë të Gardës Revolucionare Qassem Soleimani. Teksa edhe gratë dhe vajzat kanë djegur shamitë e tyre mbuluese  në shenjë revolte.

Si kundërpërgjigje, forcat e sigurisë kanë qëlluar pa dallim me armë,  dhe kanë përdorur gaz lotsjellës thaAmnesty International dhe grupe të tjera të të drejtave të njeriut.

Demonstruesit kanë hedhur gurë ndaj Policisë dhe u kanë vënë zjarrin makinave të tyre, duke brohoritur me parulla anti-qeveritare.

Kujtojmë se 22 vjeçarja Mahsa Amini, vdiq javën e kaluar pas arrestimit nga Policia për mosmbajtjen e shamisë, ndërsa vdekaj e saj shkaktoi zemërim në mbarë vendin.