Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kerry konfirmon marrëveshjen për Ukrainën

Kerry konfirmon marrëveshjen për Ukrainën

Postuar: 17/04/2014 - 20:28

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka konfirmuar se Ukraina, Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë arritur marrëveshje për shtensionimin e situatës në Ukrainë.
Palët janë takuar sot në Gjenevë.
 
Kerry ka thënë se është rënë dakord edhe për vendosjen e një misioni të OSBE-së në Ukrainë, i cili do të mbikëqyrë zbatimin e marrëveshjes.
 
Marrëveshja bën thirrje që të gjitha grupet e armatosura ilegale në Ukrainë të shpërbëhen, të ndalojë uzurpimi i ndërtesave publike dhe të ketë përmbajtje nga dhuna.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 09:34

Dje u mbajtën zgjedhjet lokale të përsëritura për bashkinë më të rëndësishme në Turqi, atë të Stambollit.

Postuar: 24/06/2019 - 09:02

Gjithsej 57 terroristë janë neutralizuar deri më tani gjatë ofensivës antiterroriste “Kthet

Postuar: 24/06/2019 - 08:43

Nënë e bijë prenotuan në një hotel me katër yje për pushimet e verës, por u shokuan nga ajo cfarë

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar kandidatin e Partisë Republikane Popullore (CHP)

Postuar: 23/06/2019 - 22:51

Partia turke në pushtet, Partia për Drejtësi dhe Zhvillim ka humbur zgjedhjet lokale në Stamboll.

Postuar: 22/06/2019 - 23:40

Eshtrat e një mësuesi, i cili u zhduk prej më shumë se 16 vjet më parë në Kinë, janë gjetur të va

Postuar: 22/06/2019 - 23:17

Presidenti i SHBA Donald Trump ka qenë gjithmonë në qendër të akuzave për ngacmime seksual.