Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kerry paralajmëron Rusinë :Lejo Ukrainën që të votojë

Kerry paralajmëron Rusinë :Lejo Ukrainën që të votojë

Postuar: 15/05/2014 - 19:20

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry i ka kërkuar sot Rusisë që të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë. Në të kundërtën, Kerry ka paralajmëruar se mund të vihen sanksione më të ashpra për ekonominë ruse. 
 
Kerry, ndërsa ka folur në Londër, pas një takimi të ministrave të jashtëm nga shtetet aleate të Evropës, ka thënë se mesazhi për Rusinë është “Lejo Ukrainën që të votojë”. 
 
Në qoftë se Kremlini tenton të dëmtoj zgjedhjet në Ukrainë, që janë caktuar për datën 25 maj, Kerry ka thënë se kanë rënë dakord me homologët evropianë, që do të pasojnë sanksionet ndaj Moskës, përkatësisht sanksione që përfshijnë minierat dhe gazin.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min