Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kështu është të shkosh në pishinë në Kinë (Video)

Video: 

Postuar: 11/07/2018 - 22:20

Duket si një fotografi e pazakonshme e bërë me Photoshop, por në fakt nuk është me Photoshop – është e vërtetë.Pishina është argëtimi më i mirë në një ditë të nxehtë vere. Por në disa qytete, kërkesa është shumë e lartë.

Kjo pishinë është quajtur “Deti i Vdekur i Kinës”. Rreth 10,000 njerëz hyjnë në këtë pishinë në të njëjtën kohë gjatë ditëve të nxehta të verës.

Gjithashtu, kjo pishinë krijon valë artificiale që duken me të vërtetë të pazakonshme. Pyetja kryesore këtu është: ku është uji?  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 23:47

Koreja e Veriut do të kthejë në Shtetet e Bashkuara eshtrat e disa prej anëtarëve të shërbimit ushtarak amerikan, të vrarë në Luftën e Koresë, në vitet 1950-53.

Postuar: 18/07/2018 - 23:34

Një incident i rëndë ka ndodhur në Sichuan në jug perëndim të Kinës, ku një makinë është goditur

Postuar: 18/07/2018 - 22:59

Në ‘America’s got talent’ gjithmonë ka performanca mbresëlënëse.

Postuar: 18/07/2018 - 22:48

Dy vjet zgjati gjendja e jashtëzakonshme në Turqi.

Postuar: 18/07/2018 - 22:33

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të mërkurën se ai nuk beson se Rusia po vazhdon të verë në sh

Postuar: 18/07/2018 - 20:19

Një pronar i ri “fort i gëzuar” për blerjen e McLaren 720S është “dënuar”

Postuar: 18/07/2018 - 19:33

Në takimin që ka zhvilluar me Vladimir Putin, presidenti amerikan Doland Trump kishte marrë me ve