BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Bota

Këto 5 shenja tregojnë se mund të keni kaluar koronavirusin pa e kuptuar

Këto 5 shenja tregojnë se mund të keni kaluar koronavirusin pa e

Ju mendoni se e keni kaluar virusin, por s’e keni kuptuar kur dhe si? Këto pesë shenja tregojnë se po, mund ta keni kaluar. 1. Ftohja e zakonshme mund të jetë shenjë e koronavirusit. A është shoqëruar ftohja me një (ose më shumë) nga simptomat si: ethe dhe të dridhura, kollë, vështirësi në frymëmarrje/gulçim, lodhje, dhimbje muskulore, dhimbje koke, humbja e nuhatjes dhe shijes, dhimbje fyti, rrjedhje hundësh, të përziera dhe të vjella, diarre? Atëherë, e keni kaluar virusin, informon dritare.net. 2. Humbja e nuhatjes dhe shijes, e shoqëruar me shenja të tjera Nëse keni pasur rënie flokësh kohët e fundit, atëherë mund ta keni kaluar koronavirusin. 3. Gulçimi është një nga simptomat më të njohura të virusit. 4. Kolla e vazhdueshme dhe e thatë, po ashtu. 5. Një studim nga “Journal of the American Medical Association” zbuloi se 53 për qind e pacientëve me Covìd-19 ndonjëherë vuajnë nga lodhja ekstreme, deri në 60 ditë pas diagnozës. Nëse për një periudhë keni qenë të lodhur dhe keni pasur simptoma të tjera, atëherë mund ta keni kaluar virusin. Si përfundim, këto shenja që ju sollëm ne sot tregojnë vetëm një mundësi, pra që ju mund ta keni kaluar virusin. Për t’u siguruar bëni testin e serologjikut që e tregon më qartë.