BREAKING NEWS

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se po përpiqet të asgjësojë PD, aktivistja ngre dyshime se Berisha po luan blofin me dosjen “McGonigal”

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se
x
BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x

Bota

Kim Jong Un me dorë të hekurt, merr vendimin ekstrem: Do të ekzekutohet çdo person që shikon pornografi

Kim Jong Un me dorë të hekurt, merr vendimin ekstrem: Do të

Skuadrat e reja sekrete të Kim Jong Un do të ekzekutojnë këdo që shikon pornografi nën përpjekjet e diktatorit të Koresë së Veriut.

Zbatuesit po punojnë për të eliminuar televizionet e huaja, prerjet e flokëve dhe madje edhe festat e ditëlindjeve. Skuadrat, të njohura si ‘gruppa’ ose ‘grupe jo socialiste’, janë ngarkuar nga Pheniani për të ndjekur shkeljet e ideologjisë zyrtare të Partisë Komuniste.

“Grupet funksionojnë si një mjet i fshehur, i cili përdoret nga qeveria për të arritur objektivat e tyre përfundimtarë të mbikëqyrjes kudo dhe aftësisë për të mbikëqyrur plotësisht çdo banor”, ka treguar një burim që ka arritur të largohet mga vendi.

Mediat e huaja, veçanërisht çdo gjë që konsiderohet si ‘perëndimore’, është rreptësisht e ndaluar në Korenë e Veriut. Kjo ëhstë mënyra e diktatorit për t’i “larë trurin” popullsisë së tij për të mbështetur padiskutim Kim Jong Un dhe regjimin e tij në pushtet. Çdo mospajtim dënohet ashpër.