BREAKING NEWS

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Greqi (foto)

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit
x
BREAKING NEWS

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë reagimi i Evis Kushit

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x

Bota

Kim Jong-un teston dronin e ri bërthamor nënujor që mund të shkaktojë një “cunam radioaktiv”

Kim Jong-un teston dronin e ri bërthamor nënujor që mund të

Kim Jong-un ka mbikëqyrur testimin e një “droni të ri sulmues nënujor bërthamor”. Ndërsa citon mediat të Koresë së Veriut, “The Times” shkruan se droni i ri mund të lëshojë një “cunam radioaktiv” në anijet detare dhe portet bregdetare. Nëse pretendimet janë të vërteta, kjo do të shtojë dyshimet mbi qëllimin perëndimor për të bindur regjimin për të hequr dorë nga armët bërthamore. Droni sulmues bërthamor nënujor i Koresë së Veriut u shfaq në mediat e Koresë së Veriut, të cilat gjithashtu mbuluan testet e fundit të raketave, duke paralajmëruar Shtetet e Bashkuara dhe Korenë e Jugut se një “ krizë e vërtetë bërthamore” është afër. Një njoftim shqetësues, ai i Phenianit - një tjetër, për të thënë të vërtetën, në një vit rekord, i karakterizuar nga mbi 70 lëshime raketash - i cili erdhi një ditë pasi Uashingtoni dhe Seuli përfunduan shkallën e tyre të stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në shkallë të gjerë dhe caktuan stërvitjen më të madhe. Stërvitje me zjarr të drejtpërdrejtë për qershorin. Agjencia Qendrore e Lajmeve e Koresë së Veriut shkroi se Kim Jong Un ka mbikëqyrur personalisht 29 teste të mjetit të ri nënujor pa pilot Haeil UUV që kur filloi zhvillimi i tij, në fshehtësi të madhe, në 2012. Dhe se plenumi i fundit i Partisë së Punëtorëve të Koresë, partia më e rëndësishme në vend, vendosi për " vendosjen operacionale”. Sipas faqes së internetit NkNews, Haeil UUV mund të jetë arma e cituar nga udhëheqja koreane gjatë Kongresit të Partisë në janar 2021 si një "armë bërthamore strategjike e lëshimit nënujor" në zhvillim e sipër.