BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Bota

Kina arrin fitoren me pandeminë, vendi ku nisi gjithçka për herë të parë jep lajmin e mirë

Kina arrin fitoren me pandeminë, vendi ku nisi gjithçka për

Kina njoftoi se ka pasur 0 infektime për të parën herë qëkur nisi të mbledhë të dhëna për koronavirusin, që në janar.

Lajmi vjen një ditë pas hapjes së madhe të Kongresit të Popullit, ku u celebrua suksesi i madh në luftën kundër Covid-19.

Bilanci zyrtar në Kinë është 4634 viktima dhe 82.971 të infektuar me koronavirus. Por, këto të dhëna kanë ngjallur dyshime për besueshmërinë nga shumë palë e vende.