BREAKING NEWS

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete mund të lëvizin shqiptarët (DETAJET)

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete
x

Bota

Kina hidhet në kundërsulm, thyhen heshtjen rreth akuzave për manipulim të OBSH-së

Kina hidhet në kundërsulm, thyhen heshtjen rreth akuzave për

Kina nuk pranon akuzat për vonesa në komunikimin me OBSH-në në fazën fillestare të pandemisë së Covid-19.

“Nuk e di nga vijnë këto dokumente të brendshme, por historitë e lidhura me to janë të pakorrespondueshme me faktet”, -deklaroi zëdhnësi i Ministrisë së Jashtme Zhao Lijian, lidhur me hetimin e “Associated Press”.

Sipas raportit të publikuar nga “Associated Press”, Kina vonoi komunikimin e të dhënave për koronavirusin dhe në disa raste madje i kanë fshehur, duke shkaktuar një zhgënjim të madh në radhët e agjencisë së Gjenevës.