Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Bota

Kina kërkon normalitetin, merr vendimin e rrezikshëm për miliona njerëz

Kina kërkon normalitetin, merr vendimin e rrezikshëm për miliona

Koronavirusi ishte makthi më i madh për Kinën, që tenton të rënojë dhe ekonominë vendase. Por, tani qeveria do të rikthejë në punë rreth 160 milionë qytetarë.

Duket se Kina do të përpiqet të jetojë normalisht pas një pezullimi të plotë të të gjitha aktiviteteve prej koronavirusit i cili u përhap me shpejtësi dhe tashmë ka një bilanc të frikshëm prej 1116 viktimash si dhe mbi 45 mijë të prekur.

Ende mbetet problem ky virus dhe sidomos përhapja e tij. Nuk dihet nëse ky vendim i Kinës është me rrezik ose jo, për shkak se do të rritet kontakti më i shpeshtë midis njerëzve. Autoritetet po shikojnë të marrin masa shtesë.

Më të lexuarat