BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Bota

“Kjo është vdekjeprurëse, vdekjeprurëse serioze"/ Shenja paniku në Moskë, zyrtari perëndimor lëshon alarmin: Putin e solli luftën në shtëpi

“Kjo është vdekjeprurëse, vdekjeprurëse serioze"/

Shpejtësia me të cilën janë mbajtur referendumet në Ukrainën e pushtuar, mobilizimi i pjesshëm dhe retorika e fundit bërthamore janë shenja paniku në Moskë, ka pohuar një zyrtar perëndimor.

Vladimir Putin mund të ketë filluar të kuptojë se ka bërë një gabim, u tha zyrtari gazetarëve, raporton BBC.

Referendumet në territorin e pushtuar nga Rusia janë padyshim një përgjigje paniku duke pasur parasysh shpejtësinë me të cilën u organizuan, tha zyrtari, i cili foli në mënyrë anonime.

Ekziston gjithashtu panik dhe shqetësim për mobilizimin sepse njerëzit kanë mësuar të mos u besojnë deklaratave zyrtare, duke përfshirë se mobilizimi është vetëm i pjesshëm.

Ata thanë se kishin gjurmuar 54 zjarre në qendrat e rekrutimit ushtarak që nga pushtimi, 17 prej tyre ishin në katër ditë midis 21 dhe 25 shtatorit.

“Kjo e ka sjellë luftën në shtëpi për rusët në një mënyrë që ai (Putini) nuk e donte”, tha zyrtari.

Rreth një çerek milioni rusë vlerësohet të jenë larguar nga vendi kohët e fundit.

“Ne po shohim shumë shenja në të gjitha llojet e vendeve që ka mosmarrëveshje dhe shqetësim, dhe se elitat e dinë se kjo nuk do të planifikohet”, tha zyrtari.

Rritja e retorikës bërthamore është një tjetër shenjë paniku.

“Është e qartë se ne jemi në kohë të rrezikshme”, tha zyrtari.

“Kjo është vdekjeprurëse, vdekjeprurëse serioze. Rusët nuk duhet të përdorin retorikë bërthamore”, shtoi ai.

“Do të ketë pasoja vërtet të rënda nëse ata kalojnë këtë vijë të kuqe.”