BREAKING NEWS

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni zonat më të nxehta nga Covid-19

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni
x

Bota

“Kjo Krishtlindje do të jetë shumë ndryshe”, Ursula von der Leyen jep alarmin, tregon se çfarë do të ndodhë në dy javët e ardhshme me koronavirusin

“Kjo Krishtlindje do të jetë shumë ndryshe”, Ursula

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, ka folur në Bruksel mbi masat shtesë të nevojshme për të trajtuar pandemin

Ajo tha se situata është shumë shqetësuese.

“Rastet do të rriten me shpejtësi në 2-3 javët e ardhshme. Krahasuar me valën e parë të pranverës, të gjitha Shtetet Anëtare janë prekur dhe ka lodhje në popullsi.

Ne jemi duke mobilizuar 100 milion euro nga instrumenti i ndihmës emergjente për blerjen e testeve të shpejta, të cilat do t’i shpërndajmë në shtetet anëtare. Këtë Krishtlindje do të jetë shumë ndryshe. Gjithçka varet nga përgjegjësia dhe bashkëpunimi ynë individual. Vaksina nuk është një ilaç. Ne do të kalojmë nëpër shumë faza përpara se të shohim dritë në fund të tunelit”, theksoi Von der Leyen