BREAKING NEWS

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria kibernetike, Shqipëria u sulmua nga Irani

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x

Bota

“Koha po vjen”/ Donald Trump paralajmëron lëvizjen e tij të radhës

“Koha po vjen”/ Donald Trump paralajmëron lëvizjen e tij

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka paralajmëruar se po përgatitet të kandidojë për president dhe tha se një njoftim do të vijë së shpejti.

Trump, i cili ka thënë vazhdimisht se ka marrë një vendim për garën e 2024-ës, u pyet nga Fox News në Konferencën e Veprimit Politik Konservator në Teksas se kur republikanët mund të prisnin një njoftim zyrtar.

“Sigurisht që nuk është një periudhë shumë e gjatë, koha po vjen,” tha ish-presidenti . “Unë mendoj se njerëzit do të jenë shumë të lumtur, vendi ynë nuk ka qenë kurrë në një pozicion si ky, ne kemi humbur gjithçka.”

Trump tha se Amerika po përballet me kriza të politikës së brendshme dhe të jashtme. Në veçanti, ai argumentoi se “prestigji” i vendit ishte dëmtuar nga tërheqja e gabuar e Presidentit Biden nga Afganistani.

“Vendi ynë nuk ka qenë kurrë në një pikë më të keqe”, tha Trump. “Ata dhanë pajisje me vlerë 85 miliardë dollarë, ushtarë të vdekur, ju keni akoma amerikanë atje ndoshta si pengje, përfundimisht do të mbeten peng, nuk ka pasur kurrë një kohë si kjo.

“Ne do të bëjmë një njoftim në një të ardhme jo shumë të largët”, shtoi Trump.