Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Komandot ruse marrin kontrollin e bazës në Siri, pak pas braktisjes nga SHBA (video)

Postuar: 18/11/2019 - 21:47

Teksa forcat amerikane në Siri u zhvendosën drejt fushave të naftës në Deir Ezzor në vijim të tërheqjes nga veriu i Sirisë, Rusia po vijon vendosjen në postet e braktisura nga SHBA.
 
 “Hymë në bazë dhe morëm nën kontroll perimetrin,” tha një zyrtar i policisë ushtarake ruse pasi helikopterët u fulmuan që uleshin në bazën madhore të sapozbrazuar nga SHBA.
 
 “Tani xhenierët po kontrollojnë nëse ka mjete eksplozive apo substanca të dyshimta të lëna prej tyre”, tha ai.
 
Ministri ruse e mbrojtjes shfaqi një video ku tregoheshin forcat që siguronin bazën Sirrin në veri të Aleppo, mes disa instilacioneve ushtarake që mbaheshin më parë nga SHBA.
image

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 14:06

Vetëm disa orë pas ngritjes së akuzave zyrtare, presidenti amerikan Donald Trump u takua me kryediplomatin rus, Sergej Lavrov.

Postuar: 11/12/2019 - 11:34

Një ish-ministër meksikan është arrestuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nën akuzën për marrj

Postuar: 11/12/2019 - 11:00

Tre lëkundje të forta janë regjistruar në harkun kohor të 30 minutave mbrëmë në Turqi.

Postuar: 11/12/2019 - 09:39

Miodrag Daka Davidovic, biznesmen i famshëm nga Mali i Zi në fushën e karburanteve, në prodhimin

Postuar: 11/12/2019 - 09:23

Çdo javë për dy vite resht, burrat mund të vinin në shtëpi e ta përdhunonin.

Postuar: 11/12/2019 - 08:55

Gjashtë njerëz të vrarë, është rezultati i një shkëmbimi zjarri dy-orësh gjatë mesnatës në Jersey