BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Bota

Komandot ruse marrin kontrollin e bazës në Siri, pak pas braktisjes nga SHBA (video)

Komandot ruse marrin kontrollin e bazës në Siri, pak pas braktisjes
Teksa forcat amerikane në Siri u zhvendosën drejt fushave të naftës në Deir Ezzor në vijim të tërheqjes nga veriu i Sirisë, Rusia po vijon vendosjen në postet e braktisura nga SHBA.
 
 “Hymë në bazë dhe morëm nën kontroll perimetrin,” tha një zyrtar i policisë ushtarake ruse pasi helikopterët u fulmuan që uleshin në bazën madhore të sapozbrazuar nga SHBA.
 
 “Tani xhenierët po kontrollojnë nëse ka mjete eksplozive apo substanca të dyshimta të lëna prej tyre”, tha ai.
 
Ministri ruse e mbrojtjes shfaqi një video ku tregoheshin forcat që siguronin bazën Sirrin në veri të Aleppo, mes disa instilacioneve ushtarake që mbaheshin më parë nga SHBA.
image

Më të lexuarat