BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Bota

Kompania e makaronave hap thesin, jep 3600 euro për punonjësit, benzinë dhe bonuse të majme

Kompania e makaronave hap thesin, jep 3600 euro për punonjësit,

Paga prej 3600 eurosh, bonuse karburanti dhe shumë më tepër. Këto janë përfitimiet e punonjësve të e fabrikës De Cecco në Fara San Martino.

Marka historike e Abruzzo është pararojë e mirëqenies së korporatave dhe edhe në këto kohë të rritjes marramendëse të çmimeve ajo ka zbatuar masa mbështetëse ad hoc.

Kompania ushqimore e specializuar në prodhimin e makaronave ka rinovuar së fundmi marrëveshjen për bonusin e rezultateve.

Shuma katërshifrore do të paguhet me arritjen e objektivave të përcaktuara në Marrëveshjen Suplementare të Kompanisë të nënshkruar më 27 maj dhe do të shoqërohet me sigurimin e biletave për blerjen e benzinës, qoftë edhe për punëtorët me kohë të pjesshme.

Pranverën e kaluar kompania ishte dalluar për miratimin e bonusit të kampeve verore, të destinuara për fëmijët nga 6 deri në 13 vjeç të punëtorëve në kantierin e prodhimit Fara San Martino.

Një nxitje e cila u shoqërua me bonusin e karrocave ushqimore dhe dhuratat për punonjësit  përmes mallrave në natyrë.

Kompania ka dhënë përgjigje edhe në frontin e sigurimeve: njeh një Politikë për aksidentet joprofesionale për të gjithë punonjësit dhe Politikën Shëndetësore Suplementare tek menaxherët.

Në uzinën Pescara ka edhe një çerdhe kompanie, e hapur falë Fondacionit FADC (Programi i Ushqimit dhe Ushqimit De Cecco).

E ndërtuar tërësisht me burime private, objekti aktualisht strehon dhjetë fëmijë. Meritat e kompanisë janë theksuar nga Instituti Gjerman i Cilësisë dhe Financave (ITQF).

Në renditjen e hartuar nga punëdhënësit më të mirë në sektorin e ushqimit, emri i Kavalierit Filippo Antonio De Cecco është në krye.

Në vitin 2019 ai mori vulën e cilësisë së punës së lartë të Institutit, e cila shpërblen 300 kompanitë ku punohet më mirë në Itali.