BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Bota

Kompania e makaronave hap thesin, jep 3600 euro për punonjësit, benzinë dhe bonuse të majme

Kompania e makaronave hap thesin, jep 3600 euro për punonjësit,

Paga prej 3600 eurosh, bonuse karburanti dhe shumë më tepër. Këto janë përfitimiet e punonjësve të e fabrikës De Cecco në Fara San Martino.

Marka historike e Abruzzo është pararojë e mirëqenies së korporatave dhe edhe në këto kohë të rritjes marramendëse të çmimeve ajo ka zbatuar masa mbështetëse ad hoc.

Kompania ushqimore e specializuar në prodhimin e makaronave ka rinovuar së fundmi marrëveshjen për bonusin e rezultateve.

Shuma katërshifrore do të paguhet me arritjen e objektivave të përcaktuara në Marrëveshjen Suplementare të Kompanisë të nënshkruar më 27 maj dhe do të shoqërohet me sigurimin e biletave për blerjen e benzinës, qoftë edhe për punëtorët me kohë të pjesshme.

Pranverën e kaluar kompania ishte dalluar për miratimin e bonusit të kampeve verore, të destinuara për fëmijët nga 6 deri në 13 vjeç të punëtorëve në kantierin e prodhimit Fara San Martino.

Një nxitje e cila u shoqërua me bonusin e karrocave ushqimore dhe dhuratat për punonjësit  përmes mallrave në natyrë.

Kompania ka dhënë përgjigje edhe në frontin e sigurimeve: njeh një Politikë për aksidentet joprofesionale për të gjithë punonjësit dhe Politikën Shëndetësore Suplementare tek menaxherët.

Në uzinën Pescara ka edhe një çerdhe kompanie, e hapur falë Fondacionit FADC (Programi i Ushqimit dhe Ushqimit De Cecco).

E ndërtuar tërësisht me burime private, objekti aktualisht strehon dhjetë fëmijë. Meritat e kompanisë janë theksuar nga Instituti Gjerman i Cilësisë dhe Financave (ITQF).

Në renditjen e hartuar nga punëdhënësit më të mirë në sektorin e ushqimit, emri i Kavalierit Filippo Antonio De Cecco është në krye.

Në vitin 2019 ai mori vulën e cilësisë së punës së lartë të Institutit, e cila shpërblen 300 kompanitë ku punohet më mirë në Itali.

 

Më të lexuarat