Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Koncensionari që mirëmbante urën në Genova rrezikon 150 milion euro gjobë

Postuar: 15/08/2018 - 21:03

Kryeministri italian, Giuseppe Conte thotë se kompania koncesionare që mirëmbante urën që u shemb në Genova, do të përballet me një gjobë prej 150 milionë euro. "Ne do të fillojmë procedurën e revokimit të lejes pa pritur gjetjet në procedurën penale", theksoi Conte.

 
Më herët, zv/kryeministri dhe ministri i Brendshëm, Matteo Salvini tha se kompania "Autostrade per l’Italia” është përgjegjëse.
 
"Nëse ata nuk mund të menaxhojnë autostradat tona, shteti do ta bëjë këtë", shton ministri i Infrastrukturë Toninelli.
 
Kompania - e cila mbylli 2017-n me të ardhurat operative të gati 4 miliardë $, tha se "ne do të investojmë mbi një miliard dollarë për sigurinë dhe mirëmbajtjen". 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.