BREAKING NEWS

Ndodh edhe kjo! Sulmohet aktori i humorit Rezart Veleshnja në mes të Tiranës dhe merr plagë të shumta, zbardhet arsyeja

Ndodh edhe kjo! Sulmohet aktori i humorit Rezart Veleshnja në mes të
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6 dhjetor që do zbarkojnë liderat e BE-së? Zbardhet axhenda e plotë

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6
x
BREAKING NEWS

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit që do merret për Ori Nebiajn dhe Petrit Dodën

Pritet të mblidhet me urgjencë KQZ, zbardhet vendimi më i fundit
x
BREAKING NEWS

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re avokatja e njohur e vendit tonë, kishte nevojë për transplant të palcës jashtë vendit, Adriatik Lapaj jep lajmin e trishtë: Do më marrë shumë malli!

Drejtësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x

Bota

Kontakte të drejtpërdrejta? Macron dhe Putin drejt takimit 'të madh', presidenti francez zbardh detajet

Kontakte të drejtpërdrejta? Macron dhe Putin drejt takimit

Presidenti francez Emmanuel Macron planifikon të bisedojë me liderin rus Vladimir Putin.

Në një deklaratë për media ai tha se planifikon të takohet me Putin në ditët në vijim, duke thënë se do të flasin për ështjet që lidhen me energjinë bërthamore.

“Shpresoj të kem një komunikim të drejtpërdrejtë me Putinin në ditët në vijim. Kam në plan të diskutoj kryesisht çështjet që lidhen me energjinë bërthamore dhe Zaporozhye pas bisedimeve të mia me kreun e IAEA, Rafael Grossi” tha Macron.

Nëse ky takim realizohet do të jetë i pari i Emmanueel Macron pas  nisjes në luftës në Ukrainë nga Rusia.