Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kore e Jugut, mbytet anija me 470 persona

Kore e Jugut, mbytet anija me 470 persona

Postuar: 16/04/2014 - 09:46

Rreth 470 persona janë fundosur në bregdetin e Koresë Jugore, se bashku  me anijen me të cilën udhëtonin. Burime zyrtare bëjnë të ditur se deri më tani kanë humbur jetën vetëm dy persona.
 
Ndërsa në ndihmë të ekuipazhit të anijes janë dërguar 18 helikopterë dhe 34 anije në këtë hapësirë, të cilët deri tani kanë arritur të shpëtojnë 180 njerëz.
 
Sipas mediat lokale, udhëtarët ishin studentë dhe shkonin në një ekskursion shkollor. Por ende nuk është i qartë shkaku i këtij aksidenti të rëndë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P