BREAKING NEWS

Mbi 3 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, 879 raste të reja me COVID në Shqipëri, ja qytetet 'më të nxehta' ku ka shpërthyer koronavirusi

Mbi 3 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, 879 raste
x

Bota

Koronavirusi bën “kërdinë”, drejt shtyrjes edhe aktiviteti më i rëndësishëm, ja çfarë pritet nga emergjenca e krijuar

Koronavirusi bën “kërdinë”, drejt shtyrjes edhe

Koronavirusi është duke bërë “kërdinë”! Edhe Olimpiada Tokio 2020 po shkon drejt shtyrjes për shkak të emergjencës së krijuar nga përhapja me shpejtësi e virusit.

Lajmet që vinë së fundmi nga mediat botërore, bëjnë me dije se komiteti olimpik ndërkombëtar ka marrë vendimin për shtyrjen e Lojrave Olimpike Tokio 2020.

Zyrtarizimi nuk ka ardhur ende por ndryshe nga Euro 2020 këtë herë bëhet fjalë për një shtyrje me disa javë dhe jo me një vit. Po diskutohet qè shtyrja tè jetë me një muaj ose dhe më shumë por Lojrat Olimpike do të zhvillohen brenda këtij viti.

Më të lexuarat